Jak to všechno začalo

Jak to všechno začalo …..

Jednoho březnového večera 2014 se šel podívat na zahradu. Najednou v dálce nad stromy uviděl oslňující záři, která tvarem připomínala kometu. Nevydržel se na ni dlouho dívat, protože intenzivní světlo ho pálilo do očí. Přesto poutalo jeho pozornost a on se nemohl nedívat. Byl tím úkazem tak ohromený, že za hodinu se musel jít znovu přesvědčit, zda „to“ co viděl, je skutečné a neustále „to“ existuje, nebo zda šlo o přelud. O svůj nevšední zážitek se se mnou podělil o dva dny později. Jeho vyprávění jsem dychtivě hltala a nakonec v úžasu pronesla: : Ty´s viděl anděla.“

Na příhodu, na kterou nemohl zapomenout on, jsem nepřestávala myslet já. Umocněno tím, že mě velmi zajímají věci, které se dějí mezi nebem a zemí.

Druhý den jsem instinktivně vzala do ruky pastelky a anděla nakreslila. Vnitřní hlas mi říkal: „Ty´s ho viděl, já ho nakreslím.“

A první obrázek byl na světě.

Od toho dne jsem cítila naléhavé nutkání a potřebu kreslit. Vůbec tomu nešlo odolat.  A tak jsem kreslila a kreslila. Kreslila jsem téměř každý den. Nápady se jen hrnuly a já poznala a naplno prožívala radost z tvoření. Postupně jsem si při kresbě začínala uvědomovat, že to, co mě nejvíce přitahuje, jsou oči. Oči veselé, oči smutné, oči zamyšlené, ale vždycky oči. Říká se, že oči jsou oknem do duše a já věřím, že vesmír mi brzy pošle další nápovědu.

 

O mnoho měsíců později jsem se osmělila a obrázky ukázala přátelům a známým. Jejich zájmem jsem byla velmi potěšena. Obrázky se nejen líbily, ale hlavně svým obsahem zaujaly. To bylo pro mě důležité. Cítila jsem podporu a ta byla prvním krůčkem k myšlence, zkusit se o obrázky cestou webových stránek podělit.

 

Můj záměr webových stránek je zatím velmi mlhavý, ale vím, že je o prožitku a sdílení.

 

Vždyť, jak to přece začalo …..

On „cosi“ prožil a vyprávěl to. Já jsem jeho vyprávění prožila a „cosi“ nakreslila. Vy si obrázky prohlížíte a „cosi“ prožíváte.

 

Budu velmi ráda, když se o svoje pocity se mnou podělíte.

Děkuji všem, kteří jste stránky navštívili.

 

Dáša Šilhartová